.

.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه گفت: در ساخت تمدن اسلامی مد نظر در بیانیه گام دوم انقلاب، دانشگاهیان می توانند مهمترین نقش را ایفا کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه،صبح امروز 20 فروردین ماه، آیت الله مصطفی علما دیدار نوروزی رییس و معاونین سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه و جمعی دانشگاهیان استان اظهار داشت: تمام حرکات و رفتارهای انسان و جامعه انسانی بنا بر دستورات اسلامی باید مبتنی بر دانش و علم باشد.
امام جمعه کرمانشاه افزود: خداوند انسان را برترین مخلوقات خود نامیده و دلیل آن را اینگونه بیان می کند که پشتوانه آفرینش انسان علم و دانش است و انسان با دانش می تواند هر مشکلی را حل کند.
وی با تاکید بر لزوم توجه به علم و پژوهش در انجام امور، گفت: اگر قبل از هر کاری از پژوهش و علم مورد نیاز استفاده شود، کمترین مشکلات بوجود خواهد آمد. همانطور که اگر در موضوعاتی همچون سیل و زلزله اموری همچون شهرسازی و خانه سازی مبتنی بر دانش انجام شود، گرفتاریها بسیار کمتر خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به تاکید بر جایگاه علم و دانش در بیانیه گام دوم انقلاب ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: در این بیانیه نقش علم و دانش در توسعه و ساخت تمدن اسلامی به خوبی توضیح داده شده است.
وی گفت: در ساخت تمدن اسلامی مد نظر در گام دوم انقلاب دانشگاهیان می توانند مهمترین نقش را اجرا کنند، چرا که تمدن اسلامی نیازمند علوم و دانشمندان متعهد است.
آیت الله علما گفت: همواره باید در نظر داشته باشیم که علم و دین باید در کنار یکدیگر رشد و توسعه یابند، چرا که علم تنها می تواند منجر به خسارات و تهدید های بزرگی علیه بشریت شود. همانطور که امروز حکومت آمریکا با در اختیار داشتن علوم جدید جنایات وحشتناکی را در دنیا انجام می دهد که یکی از آنها تشکیل داعش بود که کلینتون وزیر خارجه وقت آمریکا عتراف می کند که 120 کشور جهان را گشتم تا داعش را درست کردیم.
رییس دانشگاه رازی کرمانشاه نیز در این نشست گفت: باید در گام دوم انقلاب نگاه علمی و کارشناسانه تری به موضوعات اجرایی و عملیاتی حاکم کنیم تا بتوانیم به سمت تشکیل تمدن اسلامی مد نظر مقام معظم رهبری حرکت کنیم.
دکتر"محمد ابراهیم اعلمی آل آقا" افزود: متاسفانه امروز از توان دانشگاه ها جهت توسعه و پیشرفت کشور به خوبی استفاده نمی شود و این درحالیست که در عمده تصمیم گیریها و برنامه های کشور بایستی نظرات دانشگاهیان و اساتید وجود داشته باشد.
وی گفت: استفاده از نظرات کارشناسی دانشگاهیان توسط مسئولین اجرایی کشور و همچنین جهت عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی می تواند دریچه امیدی را برای آینده تشکیل این تمدن اسلامی بگشاید .
دکتر محمودرضا مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه نیز گفت: امروز کشور ما در تولیدات علمی و مقاله ای در جایگاه هفدهم دنیا قرار دارد، اما در تبدیل علم به رفاه عمومی مردم و ثروت آفرینی برای کشور در مقام نودم هستیم که این نشان از ضعف و فاصله فراوان در این قسمت می باشد.
مرادی افزود: برای برداشتن گام دوم انقلاب بایستی بتوانیم علم و تولیدات علمی کشور را به رفاه عمومی و ثروت تبدیل کنیم که در این راه دانشگاهیان وظیفه بسیار مهمی بر عهده دارند.
وی افزود: مسئولین نیز باید در فعالیت های خود از دانشگاهیان استفاده کنند و این ضعف بزرگ را در مدیریت اجرایی کشور برطرف کنند.
در ادامه این جلسه بهرام بادکو رییس سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه با اشاره به نام گذاری سال 98 بعنوان سال" رونق تولید" توسط مقام معظم رهبری، خواستار توجه ویژه به موضوع اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها شد و این امر را در رونق تولید موثر دانست.
بادکو با تاکید بر اینکه سازمان جهاددانشگاهی استان همچون سال های گذشته آمادگی پذیرش ماموریت های ویژه در راستای بهبود مشکل کسب و کار فارغ التحصیلان را دارد، گفت: توجه خاص به ایجاد بسترهای اشتغال فارغ التحصیلان زمینه ساز رونق تولید و توسعه اقتصاد دانش بنیان در استان می گردد.
دکتر محمدرضا حبیبی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه نیز گفت: همواره یک حلقه مفقود از ارتباط بین مسئولین ستادی دانشگاه ها و مسئولین اجرایی کشور وجود دارد که بسیاری از مشکلات کشور نیز ناشی از این موضوع است.
حبیبی گفت: نبود فعالیت های مشترک بین دانشگاهه ای کشور و به تبع استان نیز یکی از کمبودهای موجود است که می توان با چنین اقدامی حرکات علمی بزرگی را رقم زد.

خوانده شده 471

پنل واحد من

اطلاعیه و فراخوان ها

  • اولین رویداد جذب ایده مجازی پارک علم و فناوری کرمانشاه(جامپ) در حوزه(کشاورزی/فناوری اطلاعات و ارتباطات/عمومی/دانش آموزی)
  • به اطلاع می رساند به منظور برخورداری شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک ها از ظرفیت ها…
  • اطلاعیه پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی 1400-1399
  • فراخوان اولین کنفرانس ملی انجمن علمی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ایران
  • ثبت نام وبینار آشنایی با الزامات و قوانین بیمه تامین اجتماعی ویژه واحدهای فناور و دانش بنیان

دستاوردها و افتخارات پارک

دستاوردها و افتخارات پارک