.

.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه تاکید کرد: جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف دارای توانمندی ها و قابلیت های بسیاری است و می تواند در توسعه پایدار استان و شکل گیری یک گفتمان پویا مبتنی بر آن نقش آفرینی کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در نشست مشترک با رییس و جمعی از مدیران سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه (یکشنبه 22 مهر) اظهار داشت:یک برنامه مدون برای توسعه استان تهیه شده که تلاش می کنیم با کمک نخبگان و عقل جمعی، کاستی های آن را برطرف کرده و به یک نقشه راه برسیم.

وی ادامه داد:هدف این برنامه، توسعه پایدار استان است و آن را مبنای حرکت استان در ادامه راه قرار می دهیم. 

معاون استاندار کرمانشاه افزود: شکل گیری یک ارتباط پویا میان سه ضلعی دولت، دانشگاه و جامعه نیاز روز کرمانشاه است. هر کدام از این بخش ها دچار مشکل شوند روند توسعه مختل می شود.

حاتمی یاداورشد: یکی از دغدغه های جدی مدیریت ارشد استان راه اندازی یک گفتمان توسعه پایدار در کرمانشاه است. 

وی ادامه داد:کرمانشاه می بایست در راستای تبدیل شدن به یک برند در حوزه توسعه پایدار گام بردارد. 

حاتمی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف دارای توانمندی ها و قابلیت های بسیاری است و می تواند در توسعه پایدار استان و شکل گیری یک گفتمان پویا مبتنی بر آن نقش آفرینی کنند.

معاون استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به ظرفیت های سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه تصریح کرد:ذجهاد دانشگاهی نقش مثبتی در اجرایی کردن طرح های پژوهشی و فناوری و به تولید رساندن و تجاری کردن آن داشته است.

حاتمی تاکید کرد: مرکز هم اندیشی وابسته به جهاد دانشگاهی دوباره فعال شود‌ و به عنوان یک مجموعه نهاد ناظر و دیدبان توسعه در استان نقش آفرینی کند.

وی در پایان بر توسعه شتابدهنده، مرکز توسعه بازی های رایانه ای و انیمیشن، شرکت های دانش بنیان، مرکز رشد کسب و کار تاکید کرد.

در این دیدار بهرام بادکو رییس سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه ضمن تبریک انتصاب دکتر حاتمی به معرفی بخش های مختلف این سازمان پرداخت و گفت: معاونت آموزشی شامل موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی، مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی و آموزش های بدون مقطع و کارکنان آزاد، پژوهشی با گروه های هیدرولیک و منابع آب، جامعه شناسی، مطالعات راهبردی و دو طرح بزرگ پژوهشی مطالعه اجتماعی مناطق اسکان غیر رسمی شهر کرمانشاه با هدف ارائه راهکار ها و مدل بومی توانمند سازی استان و طرح تولید کربن فعال از قیر طبیعی، مرکز تخصصی درمان ناباروری و سلول های بنیادی، مرکز هم اندیشی استان، معاونت فرهنگی، خبرگزاری های ایسنا و ایکنا و مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران، موسسه شناخت اندیشه های علامه طباطبایی و پارک علم و فناوری و مراکز رشد و شتابدهنده بخش هایی از سازمان جهاد دانشگاهی در استان کرمانشاه هستند.

بادکو گفت:پارک علم و فناوری کرمانشاه با حمایت از 450 واحد فناور در یک دهه فعالیت خود تنها پارک استانی است که همه گستره جغرافیایی استان را با مراکز رشد و کانون های شکوفایی خلاقیت در برگرفته است.

رییس سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه افزود: در این سازمان زیست بوم فناوری طراحی شده که با راه اندازی مراکز تخصصی در کنار پارک مانند شتابدهنده فناوری، صندوق پژوهش و فناوری زاگرس، کانون های شکوفایی خلاقیت و مراکز رشد سعی درتسریع روند توسعه فناوری درتعامل گسترده با سایر مجموعه ها و مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی علمی استان داریم.

رییس سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه در ادامه با تاکید بر اینکه همواره سعی کرده ایم با همه توان در جهت حل مشکلات جامعه گام برداریم، گفت: علاقمندیم با حمایت های مدیریت کلان استان و ظرفیت های این سازمان در توسعه پایدار استان بیش از پیش نقش آفرینی کنیم.

خوانده شده 408 آخرین ویرایش در دوشنبه, 23 مهر 1397 ساعت 04:46

پنل واحد من

اطلاعیه و فراخوان ها

  • ثبت نام کارگاه توسعه کسب و کار-ویژه شهرستان دالاهو
  • نمایشگاه دائمی سوریه
  • ثبت نام در کارگاه آشنایی با قوانین و مقررات پارک های علم و فناوری
  • فراخوان طرح ها و ایده های نوآورانه برای ارتقاء کیفی آب آشامیدنی
  • بسته همکاری نوآوری و شکوفایی با پارک های علم و فناوری

دستاوردها و افتخارات پارک

دستاوردها و افتخارات پارک